Telewizja i Internet
Mb/s
1 Mb/s 250 Mb/s
PLN
1 PLN 300 PLN
:

230 ofert telewizji - internetu

Telewizja i Internet to podstawowe usługi telekomunikacyjne, obecne w praktycznie każdym gospodarstwie domowym. Jeśli zdecydujemy się na kupno w pakiecie dostaniemy jedną umowę, jeden czas instalacji oraz wspólną infrastrukturę – bez plączących się pod nogami kabli. Dodatkowo usługi kupowane w pakiecie są od kilkunastu do nawet 40% tańsze niż przy zakupie osobno.

W wyborze  sposobu odbioru  telewizji warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Decydując się na telewizję satelitarną musimy liczyć się z wrażliwym na zakłócenia atmosferyczne sygnałem oraz instalacją anteny. Takich problemów nie powinniśmy mieć w przypadku telewizji kablowej. Zaletą „kablówki“ jest szersza oferta programowa obejmująca kanały premium dwóch konkurencyjnych platform satelitarnych. Niewątpliwą zaletą oferty operatorów kablowych jest także opcja wykupu usługi do szerokopasmowego internetu.

Różnice między internetem stacjonarnym a mobilnym niemal się zatarły. Dzięki bezprzewodowej sieci WLAN, internet stacjonarny wędruje z nami po całym domu. Sieć chroni ustawione przez nas hasło, sygnał jest silny i niemalże nie występują przerwy w dostawie. Z kolei internet mobilny możemy ze sobą zabrać wszędzie. Jest tańszy od stacjonarnego ale jakość połączenia uzależniona jest od zasięgu w miejscu, w którym się znajdujemy.


ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OFERTY Z DZIAŁU Tv, internet

Jak wybrać ofertę cyfrowej TV?

Na rynku istnieje szeroki wachlarz pakietów abonamentowych. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze telewizji, która ma spełnić nasze oczekiwania?

Warto pamiętać, że wybór telewizji cyfrowej nie ogranicza się tylko do płatnych ofert. Ciekawą alternatywą dla płatnej telewizji kablowej oraz satelitarnej jest telewizja naziemna. Oferta programowa rozbudowuje się z każdym dniem, oferując widzom coraz to nowe kanały.

Dobór pakietu telewizyjnego powinien przede wszystkim opierać się na wymaganiach przyszłego użytkownika. Podstawowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę, to dobór kanałów oraz kwota miesięcznego abonamentu. Warto również zwrócić uwagę na zapisy umowy, czyli czas trwania, możliwość wypowiedzenia umowy, koszty instalacji, serwisu. W umowie musi się również znaleźć zapis czy wyłączenie jednych kanałów wiąże się z tym, że zastąpią je nowe. Chodzi o tzw. zachowanie gwarantowanej liczby kanałów.

Szukając odpowiedniej dla nas ofert warto skorzystać z porównywarki ofert cyfrowych telewizji, TotalMoney.pl. Lista wyników pozwoli nie tylko zorientować się, która z ofert jest najtańsza ale i przedstawi szczegółowe informacje dotyczące usług i zawartości poszczególnych pakietów.

Jak wybrać dostawcę Internetu?

Właściwe dopasowanie usługi internetu, to nie tylko optymalizacja kosztów, ale także wygoda użytkowania. O czym powinniśmy pamiętać zanim podejmiemy decyzję?

Dostawcy internetu oferują bardzo zróżnicowane oferty. Chcąc uniknąć pochopnych decyzji należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszt usługi , który składa się na abonament, instalację/aktywację, modem oraz abonamentprędkość łącza (szybsze niekoniecznie oznacza lepsze), wielkość transferu (przy opcji wyboru internetu mobilnego).

Punktem wyjścia dla poszukiwań jest to, w jaki sposób będziemy korzystać z sieci. Jeśli tylko w domu, zdecydujmy się na internet stacjonarny, jeśli interesuje nas opcja poza domem wybierzmy internet mobilny. Porównajmy oferty dostawców, najłatwiej za użyciem porównywarki. Sprawdźmy warunki umowy, okres wypowiedzenia oraz czas obowiązującej promocji. Warto również ustalić, jakie łącze i transfer są wystarczające dla naszych potrzeb. Jeśli nasza aktywność sprowadza się głównie do przeglądania stron www, wystarczy nam  łącze 2-4 Mb/s .

Co jeszcze powinno nas interesować podczas wyboru sieci? Przede wszystkim fakt, czy dany operator narzuca nam limity transferowe. Jeśli tak, to po przekroczeniu określonego limitu nasz rachunek może wynieść więcej niż wyszczególniono w umowie. Poza wyższym rachunkiem surfowanie po sieci stanie się udręką, bowiem prędkość internetu stanowczo zwolni.

Ostatnią zależną, jaką powinno się brac pod uwagę wybierając internet jest sam dostawca. Nie zawsze warto sugerować się ceną, często operatorzy, którzy takową proponują nie mogą sprostać napotkanym usterkom. Dlatego lepiej wybrać tych, którzy działają globalnie, a nie lokalnie, mają wieloletnie doświadczenie i cieszą się dobrą opinią na rynku.

 

Jak wybrać dostawcę TV i Internetu?

Opcja podstawowa czy z dodatkowymi usługami? Dostawcy walczą o klienta nie tylko ceną, ale i przede wszystkim zróżnicowaniem usług. Gruntowne przestudiowanie oferty dostawcy pozwoli uniknąć wielu pułapek i dobrać opowiednią dla nas ofertę.

Bez problemu można znaleźć na  rynku promocyjne oferty, dzięki którym za taką samą, bądź porównywalną cenę otrzymamy dostęp nie tylko do podstawowego pakietu kanałów telewizyjnych ale także do internetu.

Przy wyborze pakietu zwróćmy także uwagę na: abonament (+opłatę instalacyjną), liczbę dostępnych kanałówprędkość łącza , oferowany internet: stacjonarny lub mobilnylimit transferu.

Najprościej przy decyzji o wyborze usługi skorzystać z przygotowanej przez nas porównywarki. Zaznaczając swoje preferencje otrzymamy najlepsze propozycje wyłonione spośród ofert z całego rynku. Niektórzy dostawcy są elastyczni i pozwalają na personalizację oferty. Należy się jednak liczyć z tym, że im więcej opcji wybierzemy, tym drożej nas to będzie kosztować.

Połączone opcje dostawy usług internetu i telewizji są zdecydowanie korzystniejsze dla klienta niż pojedyncze oferty. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać taką opcję, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.